Obřad Obřad

Obřad v zahradě, v historickém sále, nebo na radnici? Inspirovat se můžete zde.

Hostina Hostina

Výběr nejkrásnějších a osvědčených míst na svatební hostinu, stačí si jen vybrat...

Dodavatelé Dodavatelé

Dort, fotograf, oznámení, květiny - známe ty správné dodavatele všeho, co budete potřebovat.

Svatební design Svatební design

Inspirace pro stylové dekorace a nápady, jak z vaší svatby udělat nezapomenutelný zážitek.

Časté dotazy

Zde najdete přehled dotazů, se kterými se setkávame nejčastěji, a odpovědí na ně. Pokud jste se nedozvěděli, co vás zajímá, neváhejte se zeptat přímo. Kontaktovat nás můžete na adrese info@bajecnasvatba.cz nebo na telefonním čísle 724074754.

 • Jsou gay svatby vůbec vhodné?

  Samozřejmě! Počet gay manželství stále stoupá, uzavírají je i mediálně známé osobnosti a jedná se o celospolečensky uznávaný fenomén. Není důvod ostýchat se, mít svatbu se vším, co k ní patří, je vaše právo!

 • Kolik svateb ročně organizujete?

  Ročně uspořádáme přibližně 40 svateb, zejména v rámci naší mateřské společnosti Báječná svatba.

 • Jaké máte zkušenosti s organizováním gay svateb?

  Naše první gay svatby jsme pořádaly v rámci společnosti Báječná svatba. Nadchly nás natolik, že jsme se rozhodly vytvořit nabídku ušitou na míru gay párům, kterou najdete právě na těchto stránkách. Na konkrétní svatby, které již máme za sebou, se můžete podívat v sekci reference.

 • Kde můžeme manželství uzavřít a kdo nás může oddat?

  Manželství je možné uzavřít před určeným matričním úřadem kraje, ve kterém má alespoň jeden z partnerů nebo jedna z partnerek trvalé bydliště. V případě Prahy se jedná o Úřad MČ Praha 1, v případě Středočeského kraje o Magistrát města Kladna. Obřad se může konat na radnici nebo na jiném vhodném místě spadajícím do patřičného správního obvodu. Oddá vás matrikář/ka příslušného matričního úřadu, přítomnost svědků není nutná.

 • Je možné uzavřít manželství, i když je partner/ka cizí národnosti?

  Ano, svazek je možné uzavřít v případě, kdy je alespoň jeden z účastníků české národnosti.

 • Kdy je nejlepší začít s přípravami?

  Ideálně 8 – 12 měsíců před plánovaným datem svatby. Budete tak mít největší šanci zarezervovat i ta nejžádanější místa obřadu i hostiny a nejlepší dodavatele. Některé páry přijdou i více než rok předem, jiné jen dva měsíce nebo i méně. Možné je vše.

 • Je možné zařídit svatbu na poslední chvíli?

  Ano, možné to je a stává se to. Kontaktujte nás však co nejdříve, protože zejména co se formalit týče, určitá lhůta je nezbytná.

 • Pokud si najmeme agenturu, kolik času nás budou stát všechny přípravy?

  O tom, kolik času nad přípravami strávíte, rozhodujete pouze vy sami. Můžete se detailně účastnit každého kroku, nebo nám jednoduše sdělit svůj rozpočet a představu a my vše ostatní zařídíme. Je to jen na vás.

 • Je možné, že se v průběhu příprav změní ceny za Vaše služby?

  Ne, na začátku stanovíme konečný honorář za naše služby, který je spolu s dalšími finančními podmínkami jasně uvedený ve smlouvě.

 • Budeme mít hodně hostů ze zahraničí, je to problém?

  Samozřejmě není. Pomůžeme vám pro ně zajistit ubytování, domluvíme odvoz z letiště na hotel, objednáme průvodce nebo rovnou loď na vyhlídkovou plavbu… Se zahraničními svatbami máme bohaté zkušenosti a o vaše hosty se dobře postaráme.

 • Chtěli bychom naši svatbu pojmout zcela netradičně, můžete nám vyjít vstříc?

  Ano, velice rády. Originální nebo tematické svatby jsou velice zajímavé pro všechny strany a můžeme je vřele doporučit. Vynasnažíme se vyhovět všem vašim přáním a požadavkům, abyste byli ve svůj svatební den maximálně spokojení.

strana