Obřad ../userfiles/rozcestnik/rozc-img.jpg

Obřad v zahradě, v historickém sále, nebo na radnici? Inspirovat se můžete zde.

Hostina ../userfiles/rozcestnik/Hostina.jpg

Výběr nejkrásnějších a osvědčených míst na svatební hostinu, stačí si jen vybrat...

Dodavatelé ../userfiles/rozcestnik/Dodavatele.jpg

Dort, fotograf, oznámení, květiny - známe ty správné dodavatele všeho, co budete potřebovat.

Svatební design ../userfiles/rozcestnik/Design.jpg

Inspirace pro stylové dekorace a nápady, jak z vaší svatby udělat nezapomenutelný zážitek.

zpět

Svatební obřad trochu jinak


Při uzavírání registrovaného partnerství platí trochu jiný postup než při „klasickém“ svatebním obřadu. Jakkoliv si myslíme, že to je nesmysl a pravidla by měla být stejná a pro všechny, můžete tyto odlišnosti naopak využít ve svůj prospěch.

 

Předně – na obřadu je přítomna pouze matrikářka, nikoli oddávající ze zastupitelstva. Matrikářka přednese úřední formuli, která má do romantiky dost daleko, ale je povinná při uzavírání všech manželství. Úředního slavnostního proslovu se nedočkáte. A to je právě vaše výhoda – v naprosté většině případů se dá s úřadem domluvit, že projev přednese někdo z hostů. Což je pro vás daleko lepší! Můžete si sami vybrat, komu tuto váženou roli svěříte. Můžete se přímo podílet na obsahu řeči, která zazní v jeden z nejdůležitějších dnů ve vašem životě. Nebo se naopak můžete nechat překvapit. V každém případě máte jistotu, že projev sestaví a přednese někdo, koho máte rádi a komu na vás záleží. Nebude se jednat o chladné a prázdné fráze, které už stokrát zazněly, ale o osobní, přátelské a srdečné přání všeho nejlepší ve vašem manželském životě.

 

Můžete se přímo podílet na obsahu řeči, která zazní v jeden z nejdůležitějších dnů ve vašem životě. Nebo se naopak můžete nechat překvapit. V každém případě máte jistotu, že projev sestaví a přednese někdo, koho máte rádi a komu na vás záleží.

 

A další rozdíl – oficiálně není vyžadována přítomnost svědků. Samozřejmě není problém, aby za vámi stáli a třeba se i podepsali na neúřední pamětní listinu. Pokud však máte více blízkých přátel a nemůžete si vybrat, kdo z nich by měl svědčit, situace vám hraje do karet. Můžete se inspirovat americkým zvykem, kde mají novomanželé celou skupinu dospělých družiček a družbů, tzv. wedding party. Obvykle mají ladící oblečení a korsáž či kytici odpovídající výzdobě. Výhody? Ušetříte si složité rozhodování, vaši přátelé budou mít radost, a navíc s nimi pořídíte spousty krásných fotografií!

 

Svatební obřad je velice osobní záležitost, která by měla probíhat v přátelské atmosféře a za přítomnosti vašich nejbližších. Společně přijdeme i na mnohé další způsoby, jak se postarat, aby byl takový i ten váš.

 

Partneři

www.bajecnasvatba.cz www.eventaffairs.cz www.praguedreamwedding.com www.freziafleur.cz
www.wedme.cz www.makeupist.com www.erhartovacukrarna.cz www.primetimevideo.cz
www.stepanvrzala.net www.escaddorestaurace.cz www.kamilandsimona.com www.lukaskonarik.com
logo-pata

Copyright © 2011/2012 Event Affairs, Všechna práva vyhrazena, Webmaster Tomáš Křivánek